Mikołajki w Pełkiniach

We wtorek, 6 grudnia Zespół Szkolno-Przedszkolny im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach odwiedził św. Mikołaj.

 

Na wizytę św. Mikołaja dzieci oczekiwały z niecierpliwością śpiewając o nim piosenki.

– Największą radość okazywały przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły podstawowej, ale i starszym udzielił się świąteczny nastrój – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

W końcu pojawił się długo wyczekiwany gość. Mikołaj przybył w towarzystwie elfa, uroczych aniołków i diabełka, którzy pomagali mu wręczać prezenty. A ponieważ wszyscy w Pełkiniach byli grzeczni, na każdego czekał upominek. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, kubki, książki, zabawki, kosmetyki i świąteczne dekoracje. Każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel lub pracownik szkoły osobiście odebrał od Mikołaja swój prezent. Po spotkaniu na sali gimnastycznej Mikołaj udał się do świetlicy szkolnej i oddziałów przedszkolnych, gdzie wręczył dzieciom dużo nowych wspaniałych zabawek.

Po południu Mikołaj wraz z aniołkami odwiedził mieszkańców wsi. Jeździł od domu do domu. Dobrym ludziom, małym, dużym i tym całkiem dorosłym rozdawał upominki pełne słodkości. W każdym domu przyjmowany był z otwartością i witany z uśmiechem.

Tradycyjny mikołajkowy zwyczaj dostarczył wszystkim dzieciom ze szkoły i mieszkańcom Pełkiń dużo radości.

 

Opr. EK, fot. org.