Międzynarodowy Dzień Tańca

W poniedziałek, 24 kwietnia scenę Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki opanowali tancerze. Podobnie było w czwartek, 27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie oraz w niedzielę, 30 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku.

 

Wydarzenia zorganizowano w ramach obchodzonego 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca. Występujący na scenie pokazali wiele stylów tańca. Od tańca klasycznego, baletu, walca, rumby, jive’a, cha-chy po breakdance. Nie zabrakło również choreografii opartych na tańcu współczesnym i jazzowym.

Na scenie JOKiS wystąpili tancerze, którzy sztukę tańca doskonalą od wielu lat, jak i ci, którzy swoją przygodę z tańcem niedawno rozpoczęli. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć występy w wykonaniu przedstawicieli: Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu, Szkoły Tańca „Takt”, Szkoły Tańca M-Dance Concept, Zespołu Tańca Ludowego „Jarosławiaki”, Zespołu Tańca Towarzyskiego „Balans”, Studia Baletowego „Terpsychora” Galiny Koval oraz Zespołu Tańca „Free-Style”.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie zaprezentowały się dzieci i młodzież z placówek oświatowych miasta Radymna.

– Tańczące dzieci i młodzież zachwyciły swoją energią i pasją, poruszając serca widzów! Ich wyjątkowe umiejętności i zaangażowanie wzbudziły podziw! Ich ruchy, gesty i ekspresja twarzy sprawiły, że scena nabrała życia i stała się wyjątkowa – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Z kolei na przeworskiej scenie wystąpili m.in. Kinga Krystek i Grzegorz Matuszek (para taneczna sportowego tańca towarzyskiego, posiadająca klasę taneczną A w stylu latynoamerykańskim), Zespoły FLEX Junior i FLEX Kids z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, Grupa „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku, Grupa „Biedronki” z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku, Szkoła Tańca M-Dance Concept, Studio Baletowe Terpsychora Galina Koval, Break Dance Academy Dariusz Gnatek, Szkoła Tańca „Takt” prowadzona przez Marzenę Przytocką oraz laureaci prezentacji tanecznych Solodance 2023: Kajetan Mendycki, Antoni Rut, Eliza Majcher, Leon Galamb, Mikołaj Szewerniak, Inga Folwarczny, Kinga Saczek, Alicja Dziedzic, Antonina Bazan, Lena Kłosowska, Felicja Bednarz oraz Marcelina Fedurczak.

Opr. EK, fot. JOKiS, MOK