Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Dwanaście par z Jarosławia i okolic otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest to dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w czwartek, 27 kwietnia w Sali Ślubów Kamienicy Gruszewiczów w Jarosławiu. Odznaczonych zostało dwanaście par. Osiem par to mieszkańcy Jarosławia, a pozostałe – gminy Jarosław.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Janina i Józef Babiś, Krystyna i Jerzy Czarny, Stanisława i Marian Kogut, Stanisława i Stanisław Kłak, Wanda i Jerzy Łuksik, Jan i Jadwiga Mazurkiewicz, Jadwiga i Tadeusz Stankiewicz, Urszula i Kazimierz Sus, Irena i Stanisław Jabłońscy, Henryka i Edward Harasz, Janina i Kazimierz Kisielewicz, Henryka i Marian Szlachta.

Uroczystość poprowadziła Ewa Rokoszyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Natomiast aktu dekoracji dokonali: Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław oraz Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia.

Były kwiaty, życzenia, listy gratulacyjne, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Jubilaci wspominali wspólnie przeżyte lata, a całość uroczystości jak co rok uświetniły swoim śpiewem solistki Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Opr. EK, fot. UM