Marcin Zaborniak: Bądźmy razem, budujmy przyszłość dla nas i naszych dzieci!

To moje priorytety

Ochrona zdrowia – COM – stworzenie nowoczesnego ZOL, gwarantującego godną i profesjonalną opiekę osobom starszym i schorowanym, pozostającym bez realnej pomocy z innej strony. Naprawdę najwyższy czas wybudować nowy, nowoczesny, godny budynek dla tej potrzeby. Dla naszych rodziców, bliskich, nas samych.

Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego wraz z bazą hotelową w oparciu o budynki i park d. pałacu Siemińskich w Pawłosiowie.

Budowa nowoczesnego zaplecza dla jarosławskiej edukacji i oświaty. Inwestycje w pracownie, laboratoria, warsztaty, infrastrukturę sportową, także Branżowe Centra Umiejętności.

Stworzenie – w oparciu o strategię województwa podkarpackiego – terenów inwestycyjnych w okolicach nowego mostu. Powiązanie jej z Jasionką, tak by obydwa centra stanowiły swoistą całość.

Udogodnienia dla codziennego życia mieszkańców Jarosławia – ożywienie rynku poprzez inicjatywy typu „pchlich targów” Każdy może sprzedać coś, co mu „zbywa” w domu, a przy okazji jest okazja pójść na kawę, pospacerować. No i wykorzystamy te drewniane wiaty, które stoją na rynku!

Strefy krótkotrwałego parkowania „kiss and ride” W cywilizowanym świecie mówi się na to „kiss and ride”, bo zatrzymujesz się samochodem na chwilę w bezpiecznym miejscu, nie blokując innych, symboliczny całus i jedziesz dalej. Idealne rozwiązanie, gdy podwozisz dzieci do szkoły lub bliskich do pracy.

Budowa nowych dróg (w tym przelotowej z ulicy Grodziszczańskiej w kierunku tzw. starej „czwórki”). Rozwiązanie problemu „systemowych” korków tak, jak w okolicach dwóch rond niedaleko galerii Starej Ujeżdżalni.Miało być przejście nadziemne, jest ciągły i denerwujący korek. I ani widu, ani słychu, żeby ktoś, coś próbował zmienić. Naprawdę? W dzisiejszych czasach taki problem przerasta najtęższe umysły w naszym mieście?

Budowa parkingu piętrowego w okolicach dworca kolejowego i autobusowego – Z wykorzystaniem obiektów po dawnej jednostce wojskowej.

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość