Małżeństwo okradało sklepy

Jarosławscy policjanci zatrzymali parę, która okradała sklepy. Złodziei rozpoznała pracownica sklepu, kiedy po raz drugi chcieli okraść to samo miejsce. Policjanci odzyskali spore ilości skradzionej odzieży, przedmiotów codziennego użytku, kosmetyków i rowerów.

 

W piątek, 22 października policjanci z jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni, że na terenie galerii handlowej, w jednym ze sklepów przebywają osoby, które przeszło miesiąc temu dokonały tam kradzieży. Wówczas straty oszacowano na około 800 zł. Skradziona została odzież.

– Tym razem, z przekazanych informacji wynikało, że pracownica sklepu rozpoznała kobietę i mężczyznę, którzy zachowywali się podobnie, jak początkiem września podczas zakupów. Policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili, że kobieta kilkukrotnie wchodziła do przymierzalni, gdzie zdejmowali klipsy zabezpieczające, a następnie wyszła ze sklepu z ubraniami w torbie – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Policjanci przeszukali pojazd, którym podróżowała para. Odnaleziono w nim skradzione fanty.

– Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju odzież z metkami, okulary sportowe, przeciwsłoneczne oraz inne rzeczy. W torbie, którą kobieta miała przy sobie, funkcjonariusze znaleźli odzież, którą 44-latka ukradła w tym dniu ze sklepu oraz obcęgi, którymi najprawdopodobniej usuwała klipsy zabezpieczające – mówi A. Długosz.

44-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu łańcuckiego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W toku prowadzonych czynności policjanci przeszukali miejsce zamieszkania małżonków. Znaleźli i zabezpieczyli odzież damską, męską i dziecięcą z przyczepionymi metkami sklepowymi oraz cenami, a także przedmioty użytku domowego. Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdowały się spore ilości kosmetyków, a nawet rowery różnych marek. Wszystkie te rzeczy najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Śledczy weryfikują teraz, do kogo należą rzeczy zabezpieczone w mieszkaniu.

Małżonkowie z powiatu łańcuckiego usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Konieczne jest wykonanie jeszcze wielu czynności oraz ustalenie, do kogo należą zabezpieczone rzeczy. Osoby, które rozpoznają na zdjęciach rower, jako swoją własność, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu nr tel. 47 824 13 10 lub 47 824 13 30.

 

EK/KPP