Malinowe śpiewanie w Pruchniku

W ostatni piątek w pruchnickim Centrum Kultury Sportu i Turystyki, po rocznej przerwie, znów można było usłyszeć festiwalowe piosenki. Z powodu ograniczeń XVI wydanie Regionalnego Festiwalu Piosenki „Malin Koszyk” odbyło się we wrześniu zamiast w maju. – Termin wpisał się w ramy wrześniowych obchodów Dni Patrona Miasta i Gminy Pruchnik bł. Ks. Bronisława Markiewicza – podkreśla Krzysztof Łuc, dyrektor centrum.

 

Festiwal jest skierowany do młodych ludzi. Okres epidemii przerwał coroczne występy, a zagrożenie koronawirusem odbiło się też na ilości uczestników bieżącej edycji.

W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 7 solistów i 5 zespołów w trzech kategoriach wiekowych, spośród których jury wyłoniło zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i pamiątkowe nagrody pocieszenia w postaci pluszowych kwiatków, a zwycięzcy dodatkowo statuetki i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne edycje festiwalu – podsumowuje szef pruchnickiego centrum.

Festiwal odbywa się pod patronatem Burmistrza Pruchnika, dlatego jego uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Wacław Szkoła. Przed rozpoczęciem przesłuchań gościnnie na scenie wystąpiła Victoria Kulik z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Pruchniku. Potem występowali uczestnicy festiwalu, których oceniali: Grzegorz Winiarski, s. Katarzyna Świątek i Aleksandra Rytwińska. Zwycięscy soliści i zespoły reprezentowały placówki oświatowe. Wśród solistów młodszych pierwsze miejsce przypadło Antoninie Buryło. Patrycja Jędruch zwyciężyła w drugiej grupie solistów, a Weronika Homik została uznana za najlepszą wśród solistów występujących w kategorii trzeciej festiwalu. Wśród zespołów ocenianych w kategorii pierwszej zwyciężyło „Ogniste Trio”. Duet był najlepszym zespołem w drugiej kategorii. W grupie trzeciej nie przyznano pierwszego miejsca, a za najlepszy z drugą lokatą uznano Zespół z Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku.

erka/Fot. CKSiT