Mała książka – wielki człowiek

Dział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku kontynuuje kampanię skierowaną do najmłodszych czytelników. W tym roku po raz trzeci rozda przedszkolakom wyprawki czytelnicze.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do przeworskiej biblioteki, gdzie na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma taki prezent: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w dziale dziecięcym w bibliotece, zakończonym wypożyczeniem minimum jednej książki, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek – mówi Katarzyna Buczek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Opr. DP