MAKOVIA z sześcioma medalami

Bardzo udany start na Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików odnotowali zawodnicy sekcji łuczniczej Ludowego Klubu Sportowego Makovia z Makowiska. Podczas zawodów odbywających się w Krośniewicach koło Kutna wywalczyli aż sześć medali.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł drugich wicemistrzów Polski na 2023 rok wywalczyli Miłosz Jakubowski i Maja Korczewska, w pierwszej ósemce znaleźli się Zuzanna Chysz – miejsce 5, Łukasz Kutyła – miejsce 6 i Marcel Kantor – miejsce 8. Tak dobry start indywidualny zaowocował wysokimi wynikami w zespołach. W klasyfikacjimęskiej pierwsze miejsce i tytuł mistrzów Polski wywalczyli Łukasz Kutyła, Marcel Kantor, Miłosz Jakubowski oraz Damian Mazurkiewicz. Równie dobrze zaprezentowały się łuczniczki z Makovi, które zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski startując w składzie Maja Korczewska, Zuzanna Chysz i Amelia Skrzypek. W klasyfikacji zespołów mieszanych mikst wicemistrzostwo Polski wywalczyli Maja Korczewska i Miłosz Jakubowski, tuż za nimi miejsce trzecie i tytuł drugich wicemistrzów Polski wywalczyli Zuzanna Chysz i Łukasz Kutyła.