Mają nową salę gimnastyczną

W gminie Przeworsk inauguracja gminnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Studzianie, gdzie została poświęcona i oddana do użytku nowo wybudowana sala gimnastyczna.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele w Studzianie. Następnie poczty sztandarowe ze wszystkich szkół z terenu gminy, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice przemaszerowali do szkoły podstawowej, gdzie ks. prał. Tadeusz Gramatyka poświęcił nowo wybudowany budynek sali gimnastycznej. Uroczystego przecięcia wstęgi na czele z wójtem Gminy Przeworsk Danielem Krawcem dokonali zaproszeni goście: Tadeusz Chrzan – poseł na Sejm RP, Jolanta Sawicka – wojewoda podkarpacki, Bernadeta Jasińska – kierownik oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu, Bogusław Urban – starosta przeworski, Ryszard Trelka – powiatowy inspektor sanitarny w Przeworsku, Anna Świderska-Ciupa – kierownik KRUS w Przeworsku, Szymon Gruszka – kierownik ARiMR w Przeworsku oraz przedstawiciele samorządu, rady gminy i szkół podstawowych z terenu gminy Przeworsk.

W dalszej części uczniowie wystąpili z programem artystycznym, gościnnie wystąpili też: Kamila Szlęk i Klaudia Balawender – brązowe medalistki Mistrzostw Polski Seniorów w akrobatyce, medalistki Mistrzostw Polski Juniorów i zdobywczynie tytułu Najlepszego Sportowca Łańcuta za 2020 rok oraz Julia Curzytek i Karol Szlęk – Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych, medaliści międzynarodowych turniejów ,,Wars i Sawa” ,,Turniej pod Wawelem” oraz ,,Turniej wiosny”.

W Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Studzianie nie było dotąd sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Lekcja wychowania fizycznego odbywały się w pomieszczeniach nie do końca do tego przystosowanych. Cieszę się, że udało nam się zrealizować i spełnić potrzebę nie tylko dzieci ale i wszystkich mieszkańców. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych, realizacja przedsięwzięcia nie była by możliwa bez pozyskanego dofinasowania, które w 50% pochodzi z Ministerstwa Sportu, za które serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich. To nie jedyna sportowa inwestycja w naszej gminie która powstała z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu. Nową salę gimnastyczną, oddaną do użytku w 2019 roku ma już szkoła w Świętoniowej. Ponadto trwa budowa sali sportowej przy szkole w Mirocinie – mówi Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec.

Zasadniczą część obiektu stanowi sala gimnastyczna, w której znajduje się m.in. boisko do halowej piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki. Obiekt posiada bezpośrednie połączenie z budynkiem szkolnym i bogate zaplecze socjalno-sanitarne.

Nowoczesna infrastruktura na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów oraz komfort prowadzonych zajęć, a parametry obiektu umożliwią jego wielostronne wykorzystanie, stwarzając dzieciom możliwości rozwijania talentów sportowych – powiedziała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Studzianie, Lidia Kiełboń – Bester.

 

DP/UG Przeworsk