Magdalena Rożek dyrektorem GCK

Magdalena Rożek objęła funkcję dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy. Zastąpiła na tym stanowisku Bogdana Drozdowskiego, który końcem kwietnia przeszedł na zasłużoną emeryturę.

 

Nową dyrektor serdecznie powitał wójt Krzysztof Strent wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury. Magdalena Rożek po objęciu funkcji dyrektora podkreśliła, że bardzo zależy jej na owocnej współpracy oraz na tworzeniu przyjaznej atmosfery w miejscu pracy.

M. Rożek posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, ale także szeroką wiedzę z zakresu kultury, promocji i administracji. Była wieloletnim pracownikiem Urzędu Miasta Jarosławia na stanowisku Inspektora w Wydziale Kultury, Turystyki i Promocji. Ostatnie 8 lat związana była z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 0d 2020 r. zajmowała stanowisko Zastępcy Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

– Życzymy samych sukcesów w pełnieniu nowej funkcji i jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu i kompetencjom nowej dyrektor Gminne Centrum Kultury będzie rozwijać się jeszcze prężniej! – czytamy na stronie Urzędu Gminy Wiązownica.

M. Rożek zastąpiła na stanowisku Bogdana Drozdowskiego, wieloletniego dyrektora GCK, który 26 kwietnia przeszedł na emeryturę. W pożegnalnym spotkaniu uczestniczyli wójt K. Strent, Lucyna Poliszak, zastępca dyrektora GCK, Dariusz Grześ, dyrektor ZGK oraz pracownicy. Podczas spotkania padło wiele słów uznania i podziękowań.

B. Drozdowski z GCK związany był od 2007 r., gdzie zajmował się m.in. zabezpieczeniem imprez kulturalnych pod względem akustycznym. Od 2018 r. pełnił funkcję dyrektora. Był współautorem wielu inicjatyw, wydarzeń, spotkań, konkursów, koncertów, które przez lata bawiły i wzruszały mieszkańców gminy Wiązownica. Wspólnie z śp. Kazimierzem Winiarskim był założycielem Zespołu Muzycznego „Ekipa”, który często ubarwiał różnego rodzaju wydarzenia.

Opr. EK, fot. UG Wiązownica