Łuczniczki z Makowiska Mistrzyniami Polski

W dniach 3 i 4 września w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie klasycznym i bloczkowym. Po raz kolejny w takich zmaganiach nie zabrakło zawodników LKS MAKOVIA Makowisko oraz UKS TRAMP Jarosław.

W rywalizacji wzięło udział około 300 łuczników i łuczniczek. Klub z Makowiska na tych zwodach reprezentowało ośmioro zawodników, zaś jarosławski TRAMP czworo. Bardzo dużym sukcesem mogą pochwalić się zawodniczki LKS MAKOVIA które w kategorii zespołowej wywalczyły złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W skład złotej drużyny wchodzą Aurelia Jakubowska, Maja Korczewska, Zuzanna Chysz oraz Klaudia Pacion. – Klaudia będąca liderką drużyny oprócz złota w zespole wywalczyła również 3 miejsce indywidualnie, a także 2 miejsce w strzelaniu na 40m. Aurelia zajęła 16 miejsce, Maja 18, Zuzia 32. Drugą wicemistrzynią Polski została również Amelia Skrzypek, Amelia reprezentująca MAKOVIĘ w kategorii młodzików młodszych oprócz 3 miejsca indywidualnie zdobyła również 2 miejsce w strzelaniu na 10 m. W kategorii chłopców miejsca na podium próbowali wywalczyć Miłosz Jakubowski, Łukasz Kutyła oraz Damian Mazurkiewicz. Indywidualnie najwyżej uplasował się Miłosz zajmując 15 miejsce Łukasz zajął 46 miejsce a Damian był 59, uzyskane wyniki chłopców pozwoliły na zajęcie drużynowo 9 miejsca – mówi trener Wiesław Kutyła. W mistrzostwach wzięli również udział zawodnicy UKS TRAMP Jarosław. Tu najlepiej zaprezentował się Kacper Głąb który w kategorii łuków bloczkowych wywalczył 2 miejsce i zdobył tytuł wicemistrza Polski. Ponadto w łukach klasycznych startowali Marcel Kantor 35 miejsce, Jakub Kantor 41 miejsce oraz Milena Bułas 55 miejsce. Tydzień wcześniej młodzicy Trampu i Makovii rywalizowali w Dąbrowie Tarnowskiej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Tu również młodzicy Makovii odnieśli znaczne sukcesy wygrywając w klasyfikacji drużyn dziewczyn, zespołów mieszanych mikst. Ponadto zespół chłopców zajął 2 miejsce, indywidualnie wygrała Klaudia Pacion, Aurelia Jakubowska była 3. Tak dobry start zawodników z Makowiska pozwolił po raz pierwszy wygrać te zmagania w kategorii klubowej.