Lubomirski Festival za nami

W ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Festiwal im. Księcia Władysława Lubomirskiego gościł w Przeworsku. Na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego Muzeum w Przeworsku przez trzy dni odbywały się wyjątkowe wydarzenia kulturalne.

Lubomirski Festival w tym roku zaplanowany został w trzech miastach: w Przeworsku, w   Lubniewicach i we Lwowie. Część przeworską rozpoczął w środę, 14 września, wernisaż wystawy pt.: „Śladami przodków – obrazy z Kolekcji Książąt Lubomirskich”. Po nim, w Sali Balowej Pałacu Lubomirskich odbył się koncert fortepianowy „na cztery ręce” w wykonaniu Piotra Sałajczyka i Grzegorza Biegasa. Drugiego dnia festiwalu, 15 września, z koncertem fortepianowym wystąpiła Dominika Peszko. Ostatni dzień stał pod znakiem koncertu plenerowego, przy Pałacu Lubomirskich. Z „Koncertem dla wolnej Ukrainy” wystąpiła Orkiestra Filharmonii Lwowskiej z dyrygentem Volodymirem Syvohip i solistą Viktorem Yankovskyim.

W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli lokalnych władz, wzięli też udział m.in. konsul generalna Francji Anne Schmidt-Riou oraz książę Jan Lubomirski.

DP