Ku czci, chwale i pamięci jarosławskich maturzystów

W środę, 16 czerwca na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się uroczysta inauguracja „Alei Maturzystów”.

 

„Aleja Maturzystów” to inicjatywa prof. ucz. dr hab. Krzysztofa Rejmana, rektora jarosławskiej Uczelni, która polega na tym, że każdego roku na terenie kampusu PWSTE sadzone będzie drzewo symbolizujące jeden rocznik maturzystów z naszego regionu.

– Chcielibyśmy rozpocząć nowy, uczelniany zwyczaj. Tradycję tę rozpocznie rocznik 2021, a kolejne pójdą za jego przykładem. Ta lipa już zawsze będzie przypominała Wam o tym pięknym i ważnym okresie w życiu. Co roku będziemy sadzić jedno drzewo, więc na przestrzeni lat będziemy mieć tutaj piękną, lipową aleję – mówił na inauguracji prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor PWSTE w Jarosławiu.

Zasadzona lipa będzie symbolizować nie tylko trudne warunki, w jakich obecny rocznik maturzystów przygotowywał się do zdania egzaminu dojrzałości, ale i stanowił swego rodzaju apel o dbanie o środowisko. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele tegorocznych maturzystów niemal ze wszystkich szkół średnich powiatu jarosławskiego wraz z opiekunami oraz dyrektorami szkół.

– Mam nadzieję, że ci nasi jarosławscy maturzyści, którzy tutaj wzrastali, nawet jeśli pójdą gdzieś daleko i tam będą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać zawody, będą pamiętać, że tu na naszym kampusie rośnie drzewo, które o nich pamięta – mówiła Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji, dziękując za owocną współpracę uczelni z jarosławskimi szkołami średnimi.

Po oficjalnym zasadzeniu drzewa dokonano uroczystego wpisu do księgi pamiątkowej, która będzie dostępna do obejrzenia w budynku biblioteki PWSTE w Jarosławiu.

 

EK