Księżna Yorku ambasadorem fundacji Mukohelp

Reprezentantka dworu królewskiego Wielkiej Brytanii Sara Ferguson, księżna Yorku zgodziła się objąć honorową funkcję Ambasadora Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP z Jarosławia. -To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie radość – mówi Monika Bartnik, prezes fundacji.

-Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bo księżna Sara znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności – dodaje M. Bartnik dziękując przy okazji bardzo wielu osobom, które darzą fundacje sympatią i wsparciem. W Polsce Księżna Sara m.im. zainicjowała budowę ”Górskiej Przystani” w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 r. w Warszawie. Teraz zainteresowała się problemami osób chorych na mukowiscydozę, wspieranych przez jarosławską fundację. – Planujemy spotkanie z księżną, podczas jej wizyty w Polsce – zapewnia M. Bartnik.

Ferguson założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Wykorzystując własną popularność angażuje się w publiczne zbiórki funduszy i projekty poświęcone pomocy dzieciom.

erka/Fot. org.