Kryształowy Motyl dla Grażyny Stopy

Grażyna Stopa z Jarosławia jest jedną z trzech osób w Polsce, która w tym roku otrzymała Kryształowego Motyla przyznanego przez Fundację Ireny Jarockiej. Jest to honorowa nagroda wręczana za szczególną działalność upamiętniającą tę wspaniałą artystkę.

 

Irena Jarocka dla wielu była ikoną i „pierwszą damą polskiej piosenki”. Znana jest nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Popularna piosenkarka zmarła w 2012 roku w wyniku ciężkiej choroby, ale pamięć o niej jest wciąż żywa. Kultywuje ją m.in. Grażyna Stopa z Jarosławia, która w ostatnim czasie została doceniona przez Fundację Ireny Jarockiej.

  1. Stopa za opracowanie i promowanie wierszy poświęconych piosenkarce otrzymała Kryształowego Motyla. Jarosławianka zredagowała i opracowała książkę pt. „Irenie Jarockiej – Żyjąc – miłuję, miłując – istnieję”. To zbiór wierszy o I. Jarockiej, bądź inspirowanych jej artystyczną osobowością i działalnością.

– Podejmując się redagowania książki, chciałam wykonać tę pracę najlepiej, jak potrafię. Z szacunku dla Ireny Jarockiej i z wdzięczności za to, że czterokrotnie przyjęła moje zaproszenie i była w Jarosławiu z cudownymi koncertami – mówi G. Stopa nie ukrywając, że przyznana nagroda to dla niej duże wyróżnienie.

– Przez kilkanaście lat „społecznikowania” w Grupie Poetyckiej, a później w Stowarzyszeniu „Grupa Poetycka” miałam szczęście zapraszać i gościć znakomitych artystów polskich scen muzycznych i teatralnych, w tym właśnie Śp. Irenę. A teraz ten Kryształowy Motyl – totalne zaskoczenie. Mam kilka nagród perełek – to jedna z nich – mówi mieszkanka Jarosławia.

Książka pt. „Irenie Jarockiej – Żyjąc – miłuję, miłując – istnieję” była jednym z wielu działań Fundacji Ireny Jarockiej dla uczczenia dziesiątej rocznicy śmierci piosenkarki.

 

EK, fot. FB Fundacja I. Jarockiej