Koparką uszkodził trzy pojazdy

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mieszkańcowi gminy Chłopice, który kierował koparką mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W poniedziałek, 16 maja po godz. 17, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację, o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Boratynie.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas jazdy kierujący koparką, 49-letni mieszkaniec gminy Chłopice, zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Daimler Chrysler. Następnie w wyniku zderzenia, samochód został zepchnięty koparką, na jadącego za nim fiata punto, a ten najechał na jadący za nim motocykl marki Junak – informuje KPP w Jarosławiu.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala został przewieziony kierujący pojazdem marki Daimler Chrysler. Pozostali uczestnicy nie doznali obrażeń.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 49-latka. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 49-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP