Konkurs rozstrzygnięty

Muzeum w Przeworsku było organizatorem konkursu na kartkę świąteczną ph. „Pierwsza gwiazdka Wigilię rozpoczyna. Już przy stole zbiera się rodzina…”. Prace będzie można obejrzeć już wkrótce na wystawie pokonkursowej, która będzie czynna od 17 grudnia w Galerii „Magnez”.

 

Na konkurs wpłynęło łącznie 300 prac: w kategorii 4-7 lat 183 prace, a w kategorii 8-12 lat – 118 prac. Jury w składzie: Halina Superson, Amelia Lasek-Panek, Janusz Olech i Jolanta Sagan-Thomas, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień. W kategorii 4-7 lat I miejsce zajęła Michalina Kułakowska (SP nr 2 w Przeworsku), II – Szymon Kusy (SP nr 1 w Przeworsku), III – Marcelina Bednarz (SP w Majdanie Sieniawskim). Wyróżnieni zostali: Aleksandra Parłak (SP nr 2 w Przeworsku), Blanka Nitychoruk (SP nr 2 w Przeworsku) i Karolina Szczepaniak (SP w Majdanie Sieniawskim).

W kategorii 8-12 lat I zajęła Malwina Miazga (SP w Gniewczynie Łańcuckiej), II – Matylda Bawoł (SP w Majdanie Sieniawskim), III – Tymon Solarz (SP nr 2 w Przeworsku). Wyróżnieni zostali: Jan Manowiec (SP Walczyk Tryńczy), Wojciech Wańczyk (SP w Majdanie Sieniawskim) i Zofia Syk (SP nr 2 w Przeworsku). Nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum otrzymał Julian Sebzda (SP nr 2 w Przeworsku), a Nagrodę Specjalną Etnografa Muzeum – Emilia Król (SP nr 1 w Przeworsku).

Konkurs odbył się pod patronatem starosty przeworskiego Bogusława Urbana oraz burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

 

Muzeum w Przeworsku