Konkurs na rocznicę

W piątek, 7 maja, w Szkole Podstawowej im. Jana i Marii Jędrzejowskich w Siedleczce odbyła się uroczystość wręczania nagród i wyróżnień laureatom Gminnego Konkursu Słowno-Muzycznego pt. „Witaj Majowa Jutrzenko”.

 

Konkurs zorganizowany został z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i odbywał się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie on-line wybranego wiersza lub piosenki o tematyce konkursowej. Do szkoły przesłano 55 utworów poetyckich i muzycznych w różnych kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zajęły: Weronika Kowal z Łopuszki Wielkiej oraz Jessica Buryło z Siedleczki. Drugie miejsce przypadło w udziale Elizie Tymoczko z Siedleczki oraz Natalii Jeżowskiej z Sieteszy. Trzecia nagroda powędrowała do Martyny Mnich z Siedleczki oraz Antoniny Jarugi z Kańczugi. Wyróżniono Maję Futomę z Łopuszki Wielkiej, Milenę Harpulę z Kańczugi oraz Kacpra Buczka z Rączyny.

Wśród uczniów z klas IV-VI najlepsze okazały się: Natalia Nowicka z Sieteszy oraz Wiktoria Krukowiak z Łopuszki Wielkiej. Drugie miejsce zajęły: Milena Bielec z Siedleczki, Zuzanna Sowa z Siedleczki oraz Julia Wawro z Sieteszy, a trzecie – Aleksandra Pilawa z Pantalowic oraz Oliwia Bielec z Krzeczowic. Komisja zdecydowała o wyróżnieniu Klaudii Balawejder z Łopuszki Wielkiej, Wiktorii Nawojskiej z Sieteszy oraz Adama Żyły z Siedleczki.

W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Szymon Cynk z Kańczugi, drugie – Magdalena Bącal z Sieteszy, a trzecie – Emilia Fudała z Pantalowic oraz Maciej Nieckarz z Siedleczki. Wyróżnienie przyznano Mai Morzywałek z Pantalowic.

 

Organizatorami konkursu były: Małgorzata Czuba, Bożena Majewska, Dorota Wójcik i Małgorzata Chrobak. Nagrody laureatom wręczyli: burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga – Andrzej Żygadło oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedleczce – Dorota Wójcik. Zostały one ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Siedleczce.

 

DP/SP Siedleczka

 

Wręczenie nagród odbyło się na świeżym powietrzu, pod lipą „Marjanką”.