Kolping Frac ma już złoto

Pingpongiści Kolpingu Frac Jarosław mogli wreszcie założyć wywalczone złote medale. Nasz zespół zdobył po raz drugi tytuł Mistrza Polski, ale na ceremonię dekoracji musiał poczekać. Ta odbyła się w ubiegłym tygodniu w hotelu „Jarosław”.

Tenisiści stołowi i działacze klubu z Podkarpacia złote medale otrzymali podczas wyjątkowej konferencji. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli między innymi skarbnik Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Grzegorz Kielar, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Chrzan, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch, Burmistrz Jarosławia – Waldemar Paluch oraz Starosta Jarosławski – Stanisław Kłopot, a także kapelan Polskiego Związku Tenisa Stołowego, zarazem prezes Kolpingu – ksiądz prałat Andrzej Surowiec.

Zespół Kolpingu Frac Jarosław w końcowej klasyfikacji sezonu 2019/2020 wyprzedził Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Autorami drugiego w historii klubu z Jarosława złotego medalu w LOTTO Superlidze byli Kou Lei, Cheng Jingqi, Han Qiyao i Daniel Górak. Menadżerem drużyny od wielu lat jest Kamil Dziukiewicz. – Cieszymy się, że złote medale są wreszcie w naszych rękach. To była wyjątkowa ceremonia medalowa, która kończy ten wspaniały sezon dla Kolpingu Frac Jarosław w rywalizacji drużynowej – mówi Kamil Dziukiewicz. Nasi tenisiści po raz drugi w historii wywalczyli złote medale w LOTTO Superlidze. Wcześniej Kolping Frac triumfował w tych rozgrywkach w sezonie 2017/2018. Ponadto drużyna z Podkarpacia ma na swoim także cztery brązowe medale (2012/2013, 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016) oraz triumf w Drużynowym Pucharze Polski (sezon 2015/2016 i 2017/2018). W ceremonii wzięli udział także najmłodsi adepci Kolpingu.