Kolejny żłobek w gminie

JAWORNIK POLSKI: W przedostatni dzień 2021 roku na terenie gminy ukończono kolejną inwestycję, ważną zwłaszcza dla rodziców najmłodszych dzieci.

 

Mowa o żłobku, który będzie znajdował się w zabytkowej rządcówce w centrum Jawornika Polskiego. Oficjalne zakończenie przebudowy budynku na potrzeby żłobka odbyło się w czwartek, 30 grudnia. Wzięli w nim udział m.in. wójt Stanisław Petynia, przewodniczący Rady Gminy Marek Makarski, dyrektor Gminnego Zespołu Żłobków w Jaworniku Polskim Anna Pieniądz, radni gminy, radni Rady Sołeckiej z terenu Jawornika Polskiego, Jawornika-Przedmieście i Widaczowa oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Jest to już trzeci żłobek prowadzony przez Gminę Jawornik Polski. Wartość kosztorysowa zadania to ok. 1 mln 800 tys. zł, z czego prace za ok. 1 mln 250 tys. zł wykonała firma zewnętrzna, natomiast resztę robót wykonali pracownicy Urzędu Gminy.

Jak zapewnia Wójt, inwestycja ta w 100% zaspokoi potrzeby gminy Jawornik Polski na opiekę żłobkową, a jednocześnie pozwoli na przywrócenie dawnego blasku i nadanie nowego znaczenia zabytkowemu budynkowi.

Rekrutacja do nowego żłobka potrwa od 10 do 14 stycznia. Opiekę w placówce znajdzie 15 dzieci.

DP/fot. UG Jawornik Polski