Kolejne zwycięstwo SPR JKS San

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Piłkarki ręczne SPR JKS San wygrały kolejny mecz na pierwszoligowym froncie. Tym razem nasz zespół przywiózł komplet punktów z Radomia. Końcowe fragmenty były nerwowe, ale nasz zespół wykonał zadanie.

PreZero Radom – SPR JKS San Jarosław 27:28 (10:14)

SPR JKS San: Kulpa, Musakova – Szczotka, Dębiak 7, Bartoszek, Pazdro 1, Świerk 1, Wicińska 9, Luberecka 4, Amanda Szymborska 1, Aleksandra Szymborska 4, Baran 1.

Kary: 8 i 12 min. Widzów: 50

Nasza drużyna pojechała do Radomia po zwycięstwo i zadanie wykonała. W pierwszej połowie jarosławianki trzymały gospodynie na dystansie kilku goli. Na długą przerwę zeszły z zapasem czterech bramek. W drugiej pozwoliły miejscowym trochę poszaleć i w efekcie straciły przewagę. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo, bo na plus wyszły radomianki. SPR JKS San szybko jednak poprawił grę. Najpierw doprowadził do remisu, a potem po rzucie karnym ustalił wynik. Na luzie jedną – stało się faktem.

Pozostałe mecze: Wesoła – UMCS 27:31 (12:15); AZS AWF – Varsovia 23:21 (13:12); Uniwersytet – SMS 32:38 (14:20); Handball Rzeszów – Marcovia Radzymin 27:25 (11:11). Pauza Karczew.

1. Varsovia 14        39        483-353
  2. AZS AWF Warszawa 14        38        432-324
  3. AZS UMCS Lublin 15        33        449-352
  4. JKS San Jarosław 13        27        405-339
  5. MKS Karczew 13        22        338-328
  6. SMS Płock 13        21        369-371
  7. PreZero APR Radom 14        14        338-369
  8. Wesoła Warszawa 13        12        381-378