Kłusownik w areszcie

Policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali 53-latka, który odpowie za posiadanie wnyków oraz poroża jelenia.

 

Martwy jeleń znajdował się w kompleksie leśnym na terenie Korczowej. Będący na miejscu policjanci ujawnili leżącą tuszę jelenia-byka, z której ktoś usunął poroże. Przy wnykach, na śniegu znajdowały się ślady obuwia, które prowadziły w kierunku jednej z posesji. Obecny na miejscu właściciel oświadczył, że nie posiada urządzeń służących do kłusownictwa oraz poroży jelenia, dlatego policjanci przystąpili do przeszukania domu.

– W trakcie tej czynności, w mieszkaniu oraz w budynku gospodarczym mundurowi ujawnili poroże jelenia, druciane wnyki, ślady brunatnej cieczy oraz sierść zwierzęcą. Właściciel posesji oświadczył, że znalezione rzeczy należą do mężczyzny, który pomieszkuje u niego od jakiegoś czasu. W trakcie rozmowy pojawił się 53-letni lokator, od którego czuć było alkohol. Wypowiadał się nielogicznie, co do rzeczy ujawnionych w trakcie przeszukania, dlatego stróże prawa podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

53-latek usłyszał zarzuty posiadania urządzeń w postaci wnyków służących do kłusownictwa oraz bezprawnego wejścia w posiadanie trofeum łowieckiego – poroża jelenia-byka. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 6 tysięcy złotych. Za to przestępstwo zgodnie z prawem łowieckim przewidywana jest kara do roku pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W trakcie prowadzonych czynności zatrzymany został także 55-letni mieszkaniec posesji, który jak się okazało był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu.

EK/KPP