Kładką można wreszcie przejść

W ostatnim czasie mieszkańcy Przeworska zastanawiali się, ile jeszcze potrwa remont kładki na moście na rzece Mleczka (DK 94).

 

Niektórzy uważali nawet, że nic się tam nie dzieje, bo nie było widać pracowników, a z kładki nie można było korzystać, bo teren nadal był ogrodzony i zabezpieczony. W sumie prace trwały kilka miesięcy. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad widniała informacja, że planowany termin zakończenia prac to 1 listopada. Joanna Rarus, rzecznik prasowy na stanowisku ds. Komunikacji GDDKiA informowała na początku ubiegłego tygodnia, że wykonawca nie ma opóźnień w prowadzonych robotach, które trwały niemal do końca przewidzianego terminu.

– Obecnie trwają roboty wykończeniowe pod kładką, więc pracownicy nie są widoczni i może dlatego mieszkańcy uważają, że nic w obrębie kładki się nie dzieje. Nic bardziej mylnego. W ostatnim czasie układano nawierzchnie na kładce, która ze względów technologicznych potrzebuje czasu, aby mógł się po niej odbywać ruch pieszych – wyjaśniła J. Rarus.

DP