Kiedy ruch na rondach?

Przebudowa skrzyżowań w obrębie zbiegu ul. Grunwaldzkiej, Lubelskiej, 3 Maja i Sikorskiego zbliża się do finiszu. Trwają również prace na ul. Grunwaldzkiej, gdzie ma powstać kładka dla pieszych. To spowodowało zmianę przebiegu jezdni.

 

– Ruch na drugim rondzie będzie puszczony do końca stycznia. Będzie umożliwiony przejazd do ul. Lubelskiej. Na obu rondach są na razie położone dwie warstwy asfaltu, ponieważ pogoda nie pozwala na położenie trzeciej warstwy – tłumaczy Paweł Dziekan, kierownik prowadzonej budowy. Inwestorem i wykonawcą przebudowy jest spółka CD Locum, właściciel Galerii Stara Ujeżdżalnia.

Prace miały zostać skończone do końca roku, ale wydłużyły się. Przebieg jezdni ul. Grunwaldzkiej został podczas remontu przesunięty. Szeroki chodnik od strony banku został jeszcze bardziej poszerzony, a pas zieleni po stronie przeciwnej zwężony. Z pozoru zmiana ta może zdziwić typowego przechodnia, okazuje się jednak, że ma to związek z planowaną kładką dla pieszych.

Plany budowy ronda i przebudowy ul. Grunwaldzkiej uwzględniają budowę kładki dla pieszych i ulica musiała zostać do tego dopasowana. Chodnik musi być poszerzony z jednej strony, żeby zmieścić odpowiednie urządzenia tj. windę i schody – wyjaśnia kierownik budowy.

Wykonawca zapewnia, że końcem stycznia będzie można przejechać przez oba rodna. Pozostanie jeszcze przebudowa ul. Grunwaldzkiej. Po zakończeniu tych prac powinien rozpocząć się remont ul. Kraszewskiego.

 

Sebastian Niemkiewicz