LLLegiero Woodwind Trio razem z inicjatorką projektu Wiolettą Fludą-Tkaczyk, przewodniczącą Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszką Bukową-Jedynak oraz dyrektorem Muzeum, Łukaszem Mrozem.

Kameralnie w muzeum

Koncertem „LLLegiero Woodwind Trio” rozpoczęły się II Przeworskie Koncerty Kameralne, odbywające się w przeworskim muzeum we współpracy ze Stowarzyszeniem ArtMusicArtist pod patronatem starosty przeworskiego Bogusława Urbana.

 

Muzyczny projekt ma na celu popularyzację muzyki kameralnej i upowszechnianie uczestnictwa w kulturze wysokiej mieszkańców. Inicjatorką projektu jest pochodząca z Przeworska pianistka Wioletta Fluda-Tkaczyk, prezes Stowarzyszenia, która poprzez projekt chce przyczynić się do urozmaicenia oferty kulturalnej miasta oraz zainteresować słuchaczy muzyką kameralną w różnych składach wykonawczych. Przypomnijmy, że pierwsza edycja koncertów odbyła się latem ubiegłego roku.

W koncercie, który odbył się 26 czerwca, wystąpili: Maksymilian Lipień (obój), Piotr Lato (klarnet) i Damian Lipień (fagot). „LLLegiero Woodwind Trio” wykonuje utwory kompozytorów europejskich, począwszy od epoki klasycyzmu po muzykę współczesną.

Kolejny koncert odbędzie się 31 lipca.

 

DP/Muzeum w Przeworsku