Jonasz walczy o sprawność

Wesoły i energiczny trzylatek nie bardzo jeszcze zdaje sobie sprawę, z jak wieloma trudnościami idzie mu walczyć. Jego najbliżsi wierzą, że dzięki determinacji i wytężonej pracy, chłopiec pokona wszystkie schorzenia i będzie mógł normalnie funkcjonować w przyszłości.

 

3-letni Jonasz Kołtuniak to dzielny i zawsze uśmiechnięty mieszkaniec Widnej Góry. Chłopiec od urodzenia wytrwale walczy o życie i sprawność.

– Synek urodził się z wodonerczem i powiększonym układem kielichowo-miedniczkowym lewej nerki, przez co narażony jest na powracające zakażenia układu moczowego. Już w pierwszych tygodniach życia u syna ujawniły się zaburzenia napięcia mięśniowego, asymetria, plagiocefalia oraz atopowe zapalenie skóry – opowiada Honorata Kołtuniak, mama Jonasza.

Późniejsze badania wykazały także wadę serduszka, problemy ze wzrokiem oraz szereg innych schorzeń. Ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu Jonasz potrzebuje również wielospecjalistycznej terapii. Niestety koszty wizyt lekarskich, dalszej diagnostyki, potrzebnego sprzętu, a także leczenia i rehabilitacji są ogromne, dlatego rodzice Jonasza zwracają się z prośbą o pomoc w zebraniu niezbędnych środków.

– Każdy gest wsparcia z Państwa strony ma dla nas ogromne znaczenie – mówią bliscy Jonasza.

 

Rehabilitacja daje nadzieję

– Trzy lata intensywnej rehabilitacji dało dużo dobrych efektów, ale zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek naszej walki o zdrowie i sprawność syna – mówi pani Honorata. – Do tej pory dawaliśmy sobie radę. Było ciężko, ale dzięki wpływom z 1% udawało się nam zapewnić, chociażby minimum. Ten rok był trudny dla wszystkich. Wpływy z 1% nie pokryją nawet jednego miesiąca wydatków związanych z leczeniem syna. Dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc. Zebranie środków na pokrycie kosztów nawet miesięcznej rehabilitacji będzie dla nas rodziców ogromną ulgą i chwilą wytchnienia od codziennych zmartwień – mówi mama Jonasza.

 

Jak pomóc?

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy. Każdy, kto chciałby pomóc Jonaszowi w walce o sprawność, może przekazać dowolnie wybraną przez siebie kwotę na konto fundacji. Wpłat można dokonywać online (https://www.siepomaga.pl/jonasz-koltuniak) oraz przelewem tradycyjnym: Fundacja Siepomaga, Pl. Władysława Andersa 3, 61-894 Poznań, numer w Alior Banku 21 2490 1028 3587 1000 0005 4692, tytułem „Darowizna Jonasz Kołtuniak”. Dzielnego trzylatka można wesprzeć także wysyłając SMS o treści 0054692 na numer 72365 (koszt 2,46 brutto).

Poczynania chłopca w walce o sprawność można śledzić w mediach społecznościowych: Dzielny Jonaszek – wsparcie, licytacje oraz Nasz Jonasz.

 

EK