JKS nie zwalnia tempa

IV LIGA: Piłkarze JKS-u poszli za ciosem i wygrali kolejne spotkania. Czarno-niebiescy z łatwością ograli spadkowicza z III ligi Wólczankę Wólka Pełkińska i bez kłopotów poradzili sobie z rezerwami pierwszoligowej Stali. Nie wiedzie się jak na razie ekipie LKS-u Skołoszów.

JKS Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska 4:1 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Bała 1, 2:0 Ptasznik 13, 3:0 Bała 65, 4:0 Krzyczkowski 84, 4:1 Kędzior 88.

JKS: Guridow – Drozd, Baran, Szakiel (82. Saramak) – Sobolewski, Bała (85. Dubaj), Chrupcała (66. Krzyczkowski), Ptasznik (34. Pilch) – Pindak (70. Stankiewicz), Pawlak ż, Dusiło (82. Nowogrodzki).

Wólczanka: Krasnopolskyi – Wóźniak (67. Gliniany), Kubrak ż, Kruk ż – Vakhovych ż, Tymchuk (74. Londono Silva), Ivaniuk (88. Michalski), Kędzior, Sasano (67. Benc) – Pietluch (88. Olejarka), Harapko (88. Makarski).

Sędziowali: Jakub Pych oraz Tomasz Kubicki i Grzegorz Jeleń (Dębica). Widzów: 500.

Po ograniu Jakuba Woźniaka przez Sebastiana Pawlaka i dograniu do Piotra Pindaka piłka trafiła wprost pod nogi Kamila Bały, który dokładnym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi Wólczanki. W 13 minucie było 2-0. Tym razem po wrzutce z autu w pole karne pięknym strzałem z powietrza popisał się Karol Ptasznik. W 35 minucie była okazja na trzeciego gola dla jarosławian, ale Rafał Dusiło z 12 metra huknął nad poprzeczką. Dwie minuty później Pawlak zagrał głową przed bramkę Pavlo Krasnopolskyego, jednak w tej akcji Dusiło nie sięgnął piłki. W 52 minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bała, ale piłkę końcówką palców na spojenie zdołał sparować bramkarz Wólczanki. W 55 minucie minimalnie obok słupka strzelał Pindak. W odpowiedzi w boczną siatkę z woleja trafił Peter Harapko. Wreszcie w 65 minucie Bała zabawił się z defensywą gości, położył Krasnopolskyiego i skierował piłkę do pustej bramki, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Blisko gola w 74 minucie był Oliwier Pilch jednak jego mocny strzał golkiper przyjezdnych wybił przed siebie, a całą sytuację uratowali obrońcy. W 84 minucie bramkarz Wólczanki był już bezradny. Na 25 metrze futbolówkę dostał Albert Krzyczkowski, przełożył ją na prawą nogę i mierzonym uderzeniem w dolny róg wpakował ją do siatki. Od tego momentu JKS zupełnie pofolgował, co udało się   Wólczance wykorzystać i dzięki temu zaliczyć honorowe trafienie, jego autorem był Dominik Kędzior.

Stal II Rzeszów – JKS Jarosław 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Bała 24-karny, 0:2 Drozd 50, 0:3 Pilch 69.

Stal: Wierzchowski – Mił. Kaczor, Pawłowski, Guedes cz [23-faul taktyczny], Evertz (46 Peniążek), Opalski (57 Kądziołka), Souto (83 Mazur), Buda (30 Paśko), Lorek (78 Krawczyk-Demczuk), Manolo ż, Hałucha (46 Gielar).

JKS: Guridov – Drozd (73 Saramak), Baran, Szakiel – Bała, Chrupcała ż (70 Czubaj), Krzyczkowski, Pilch (87 Świecarz) – Pindak, Pawlak, Dusiło (67 Stankiewicz).

Sędziował Łukiewicz (Rzeszów). Widzów ok. 50.

LKS Skołoszów – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:4 (2:3)

Bramki: 0:1 Szymański 3, 0:2 Aab 11, 1:2 Pilawa 16, 1:3 Nowak 18 2:3 Pilawa 28, 2:4 Pałys-Rydzik 62.

Skołoszów: Trzeciak – Łukasiewicz (65 Broda), Kiełbowicz, K. Buczkowski, Pilawa, Czerwiński (75 Pacuła), Modny, Aksamit (70 Czop), Kubas, M. Buczkowski, Mariash.

Sokół: Piechota – Skowron, Aab (88 Patla), M. Mazurek (55 Kmiotek), Szymański, Kołacz (55 Mokrzycki), Pałys-Rydzik (75 Skupiński), Bożek, Tetlak, Nowak (75 Szczurek), Stec.

Widzów: 200.

Sokół Nisko – LKS Skołoszów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mistrzyk 14, 2:0 Drelich 88.

Nisko: K. Moskal – Pyryt, Stępień, Gnatek, Toś, Chamera (80 Drelich), F. Moskal (88 Kloc), Flis (70 Bigas), Dziopak (85 Buczek), Mistrzyk, Młynarczyk (65 Szewczyk).

Skołoszów: D. Buczkowski – Kiełbowicz, P. Wójtowicz, Czerwiński, Pacuła (80 Franków), Mariash, Łukasiewicz (60 Broda), Modny (70 K. Buczkowski), Aksamit (65 Czop), Pilawa, M. Buczkowski.

Sędziował: Bieniasz (Rzeszów).