Jechał przez Szówsko z prędkością 115 km/h

Policjanci jarosławskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu mercedesem, który w terenie zabudowanym jechał 115 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł i 14 punktami karnymi. – Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości, to czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze – przypominają policjanci.

 

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, każdego dnia patrolują ulice, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Podczas służby wykorzystują urządzenia po pomiaru prędkości oraz do badania stanu trzeźwości. Eliminują z naszych dróg kierowców stwarzających zagrożenie, tym samym wpływając na bezpieczeństwo nas wszystkich.

O skuteczności działań jarosławskiej drogówki, przekonał się mieszkaniec gminy Laszki, który w czwartek, 16 maja po godz. 23 na ul. Chmielowskiego w Szówsku jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, a na jego konto wpłynęło 14 punktów. Kierujący mercedesem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł.

Policjanci przypominają, że prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków na naszych drogach. Stosujmy się do przepisów drogowych nie z obawy przed karą, ale przede wszystkim dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bądźmy ostrożni i przestrzegajmy ograniczeń prędkości na drodze.

EK/KPP