Jarosławskie szczypiornistki pauzowały

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Wystartował nowy sezon w I lidze piłkarek ręcznych. Naszym reprezentantem na tym szczeblu rozgrywek jest zespół SPR JKS San Jarosław. Czarno-niebieski team, który od wielu już lat kontynuuje historię oraz jest spadkobiercą handbalowych sukcesów najstarszego klubu w mieście, w pierwszej serii pauzował.

Jarosławscy fani piłki ręcznej będą mogli zobaczyć w akcji wiele znanych już sobie nazwisk. Między innymi zawodniczki, które wywalczyły awans do superligi: Annemarie Musakovą, Dagmarę Kulpę, Aleksandrę Luberecką, czy też siostry Amandę i Aleksandrę Szymborskie. W zespole są wychowanki, klubu, zawodniczki wywodzące się z Jarosławia i okolicy. SPR JKS San jak na profesjonalnie działający klub sportowy nie skupia się tylko na pierwszym zespole. Posiada także drużyny młodzieżowe, które uczestniczą w rozgrywkach prowadzonych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Zarząd klubu w osobach Huberta Hołowatego, Michała Kubisztala, Tomasza Strzębały i Roberta Wojtaszka w nowym pierwszoligowym sezonie postawił przed zespołem cel uplasowania się w ścisłej czołówce. Piłkarki SPR JKS zagrały ostatnio mecze kontrolne w Krakowie a o punkty przed własną publicznością w pierwszym meczu zmierzą się z SMS-em Płock.

Wyniki I serii: SMS Płock – Varsovia Warszawa 30-32, APR Radom – MKS Lublin 19-25, AZS WAF Warszawa – MKS Karczew 33-22, Handball Rzeszów – Wesoła Warszawa 19-37, UW Warszawa – KPR Markovia – przełożony na 6 października.