Jarosławski Przegląd Teatralny „Na dziedzińcu”

Tegoroczny przegląd był na swój sposób wyjątkowy. Z powodu panujących restrykcji zrezygnowano z przeglądu młodzieżowych grup teatralnych i uznano, że jest to przegląd numer 9 i pół.

 

W dniach 4 i 5 września wystawiono dwie inscenizacje przygotowane przez gości specjalnych. Pierwszego dnia festiwalu można było zobaczyć spektakl „Święto” przygotowany przez grupę Teatr Przedmieście, której członkowie wykorzystali w przygotowaniu spektaklu fragmenty z powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego.

Przedstawienie „Gould” przygotowała grupa Teatr Walny/Krzysztof Peszko (JOKiS)

Następnego dnia można było podziwiać przedstawienie „Gould”, opisujące relację pianisty Glenna Goulda z kompozytorem Janem Sebastianem Bachem. Przedstawienie odegrała grupa Teatr Walny. „Publiczność nie zawiodła. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na X jubileuszowym Dziedzińcu” – pisze Marzena Stęc – gł. spec. ds. plastyki, reklamy, promocji i upowszechniania form artystycznych. Organizatorami festiwalu byli: Burmistrz Jarosławia, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Teatr Plaster.

Jakub Rzeźnik, Fot. JOKiS