Jarosławscy strażacy powitali nowego komendanta

W piątek, 10 maja na terenie Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka oraz powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Poprzedziła ją Msza św. w intencji strażaków w kościele pw. Chrystusa Króla odprawiona w święto patrona strażaków, św. Floriana.

 

Zbiórka rozpoczęła się od meldunku, który od st. kpt. Kamila Kondrackiego, dowódcy uroczystości odebrał st. bryg. Tomasz Baran, podkarpacki komendant wojewódzki PSP. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego nastąpiło wręczenie bryg. Markowi Ochenduszce, aktu powołania na stanowisko komendanta powiatowego. Podkarpacki Komendant Wojewódzki złożył nowemu szefowi jarosławskich strażaków gratulacje oraz życzenia powodzenia w realizacji nowych zadań służbowych, a także pomyślności w życiu osobistym.

Z okazji Dnia Strażaka wręczono odznaczenia resortowe tj. Srebrną i Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” dla 3 funkcjonariuszy tutejszej Komendy i Odznakę Św. Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej” dla 4 zasłużonych druhów z powiatu jarosławskiego. Wręczone zostały także awanse na wyższe stopnie służbowe, które otrzymało 15 funkcjonariuszy jarosławskiej Komendy. – Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym – mówi bryg. M. Ochenduszka, komendant powiatowy PSP w Jarosławiu.

W uroczystości uczestniczyli również m.in.: Anna Schmidt, poseł na Sejm RP, Kamil Dziukiewicz, starosta jarosławski, a także burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu jarosławskiego na czele z Marcinem Nazarewiczem, burmistrzem Miasta Jarosławia. Obecni byli także: ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski dyrektorzy biur poselskich, komendanci miejscy i powiatowi PSP z powiatu przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego, komendanci i dowódcy służb mundurowych Garnizonu Jarosław, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP wraz z Pocztem Sztandarowym, przedstawiciele Nadleśnictw oraz   prezesi i dyrektorzy instytucji i firm współpracujących z tutejszą komendą.

Bryg. Marek Ochenduszka jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1999 r, a następnie dzięki sumiennej i nienagannej służbie, zyskał doskonałą opinię przełożonych i bogate doświadczenie w pożarnictwie. W trakcie służby zdobywał kolejne wyższe stopnie i stanowiska służbowe, a w konsekwencji w kwietniu br. powierzono mu obowiązki komendanta powiatowego w KP PSP w Jarosławiu.

 

EK