Jarosławianki poznały swoją grupę

PIŁKA RĘCZNA KOBIET: Szczypiornistki SPR JKS Jarosław poznały rywalki z którymi rywalizować będą w sezonie 2020/21. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim numerze gazety Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował się podzielić ligę na trzy grupy.

 

Piłkarki ręczne SPR JKS są jedynym kontynuatorem tradycji wywodzących się spod szyldu najstarszego klubu w mieście i czarno niebieskich barw. Przypomnijmy, że SPR JKS Jarosław oraz San Jarosław połączyły swoje siły i już jako jeden „organizm” będą reprezentować miasto na arenie ogólnopolskiej. – Mamy jasno określone cele, wkrótce będziemy mogli przedstawić kadrę drużyny – mówi trener Michał Kubisztal. Jak zapewniają działacze obydwu połączonych klubów w ich szeregach będą stawiać nie tylko na zawodniczki z zewnątrz, ale też na rodzime piłkarki. – To jest Jarosławski Klub Sportowy podkreślają.

 

Koronawirus podzielił

Władze ZPRP wprowadziły zmiany w rozgrywkach ligowych. I ligę podzielono na trzy grupy. Jak tłumaczą w handballowej centrali chodzi o oszczędności i sytuację, którą spowodował koronawirus. – Chcemy miedzy innymi i ograniczyć przemieszczanie się zespołów – mówią w ZPRP. W Jarosławiu zobaczymy więc zespoły: MKS-u Karczew, Korony Handball Kielce, AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin, SMS III Płock, ASPR Radom, AZS UW Warszawa, Varsovię Warszawa i Wesołej Warszawa. Grupę A tworzyć będą: Arka Gdynia, Urbis Gniezno, KS Kościerzyna, MTS Kwidzyn, Jutrzenka Płock, SMS I Płock, SMS II Płock, JTC Poznań. Sambor Tczew. W grupie B zagrają natomiast: Ruch II Chorzów, SPR Gliwice, Karkonosze Jelenia Góra, CHKS Łódź, Cracovia Kraków, Dziewiątka Legnica, SPR Olkusz Zgoda Ruda Śląska, AZS Handball Wrocław i MTS Żory. Nie wiadomo jeszcze jakie zmiany nastąpią w II lidze, w której ostatnio grały rezerwy SPR JKS. Wszystko wskazuje na to, że w grupie południowo wschodniej pozostaną nadal między innymi Otmęt Krapkowice, Tor Dobrzeń Wielki czy też Start Michałkowice i Handball Rzeszów. Czy wystartuje w niej SPR JKS II o tym na razie działacze jarosławskiego klubu jeszcze nie zdecydowali. – Na pewno mamy sporo młodzieży. Możemy mówić jasno że prowadzimy szkolenie w Jarosławiu i niczego nie udajemy. Nasze młodzieżowe zespoły są zgłoszone do rozgrywek – podkreślają w SPR JKS.

 

Liga końcem września?

Niewykluczone, że sezon ligowy rozpocznie się końcem września. Od tego uzależniony jest też start przygotowań. Jarosławianki mają wznowić zajęcia w sierpniu. W planach są sparingi, ale to będzie związane z możliwością przemieszania się ze względu na epidemię. W zespole zobaczymy doskonale znane twarze jarosławskim kibicom. Działacze szykują niespodzianki i zachęcają do wspierania klubu opartego na tradycjach i mogącego pochwalić się własną tożsamością.