Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

Paczkomaty InPost to prawdziwa rewolucja w branży kurierskiej, która znacznie usprawniła dostawy i nadania przesyłek na terenie całego kraju. System skrytek pocztowych rozmieszczonych zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich wsiach to ogromne ułatwienie nie tylko dla konsumentów, ale też kurierów. Paczkomaty łączą niespotykaną wcześniej wydajność z przyjaznym podejścia do środowiska.

Każdy Paczkomat działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu kurier coraz rzadziej trafia do pustych domów czy mieszkań. Konsumenci bardzo chętnie i często zamawiają produkty online do skrytek, ponieważ wtedy mogą odebrać swoje zakupy w dowolnym momencie. Paczkomaty służą także do nadawania paczek, a ze wszystkich funkcjonalności można łatwo korzystać za pomocą aplikacji InPost Mobile.

 

Jarosław – Paczkomaty i PaczkoPunkty

Jarosław to miasto położone w województwie podkarpackim, zamieszkiwane przez około 40 tysięcy osób. Ze względu na sporą liczbę mieszkańców i rozwijającą się nieustannie branżę e-commerce na terenie całego Jarosławia rozmieszczono Paczkomaty i PaczkoPunkty.

Paczkomaty Jarosław to sieć 18 urządzeń. Poza nimi w mieście znajdują się 2 PaczkoPunkty. Skrytki są ulokowane w różnych częściach Jarosławia – przy popularnych sklepach, obok basenu miejskiego czy tuż przy stacji paliw. Dzięki takiemu rozmieszczeniu każdy mieszkaniec miasta ma łatwy i szybki dostęp do swoich paczek.

 

Jarosław – odbiór paczki zdalnie z InPost Mobile

Zastanawiasz się, jak odebrać paczkę z Paczkomatu? Jeśli tylko masz na swoim smartfonie aplikację InPost Mobile, staje się to banalnie proste! Gdy kurier umieści przesyłkę w skrytce, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Od tej chwili masz 48 godzin na odbiór paczki z urządzenia. Podejdź do Paczkomatu i na ekranie smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki maszyny od razu uchylą się, odsłaniając przed Tobą wyczekiwane zamówienie.

Poza tym możesz skorzystać też ze znajdujących się w aplikacji i na e-mailu kodu odbioru i kodu QR. Wystarczy, że na ekranie Paczkomatu wpiszesz swój numer telefonu i 6-cyfrowy kod odbioru lub zeskanujesz kod QR, a drzwiczki skrytki natychmiast się otworzą. Pamiętaj, by na koniec dokładnie je zamknąć.

 

Jarosław – nadanie paczki z InPost Mobile

Nadanie paczki jeszcze nigdy nie było tak proste! Jeśli zależy Ci na szybkiej i łatwej wysyłce – koniecznie skorzystaj z aplikacji InPost Mobile. Kliknij strzałkę symbolizującą nadanie, uzupełnij formularz z danymi nadawcy oraz odbiorcy i opłać usługę. Aplikacja wygeneruje 9-cyfrowy kod nadania i kod QR. Wpisz kod nadania na ekranie Paczkomatu lub zeskanuj kod QR, by otworzyć drzwiczki skrytki i włóż paczkę do środka.

Możesz skorzystać też z Szybkich Nadań. Wejdź na stronę internetową, uzupełnij formularz wysyłkowy, opłać usługę i wydrukuj wygenerowaną przez system etykietę wysyłkową. Dokument naklej na paczce i udaj się do wybranego Paczkomatu. Tam zeskanuj kod kreskowy znajdujący się na etykiecie i włóż przesyłkę do tej skrytki, której drzwiczki się otworzą. Pamiętaj, by na koniec dokładnie je zamknąć.