Iskry Niepodległej

Od 17 do 19 maja w Jarosławiu można było obejrzeć niezwykłe widowisko jakim są „Iskry Nieodległej. Do Przeworska podróżująca po Polsce wystawa dotarła w poniedziałek, 20 maja i potrwa do środy, 22 maja.

 

Przez trzy dni mieszkańcy Jarosławia i okolic mieli możliwość zobaczenia bezpłatnego, multimedialnego widowiska edukacyjnego o Polkach i Polakach XIX-XXI wieku, którzy swoją działalnością i odkryciami zmienili nasz świat. Widowisko prezentowane było w specjalnej naczepie ustawionej za dawną synagogą. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem sporym zainteresowaniem. Chętnie odwiedzali ją uczniowie oraz mieszkańcy miasta.

Obecnie wystawa prezentowana jest w Przeworsku, na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. We wtorek widowisko prezentowane będzie do godziny 17, a w środę od 9 do 15. Wstęp jest bezpłatny.

Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postacie, które zasłużyły się na przestrzeni ostatnich stu lat. Te, o których pamiętamy i te nieco zapomniane, których osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie.

– Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość – podkreślają organizatorzy tego wydarzenia.

EK