I Juwenalia PANS

W piątek, 7 czerwca odbyły się I Jarosławskie Juwenalia PANS. Po kilku latach przerwy w Jarosławiu ponownie zorganizowano huczne święto studentów.

 

Wydarzenie rozpoczął barwny korowód, który wyruszył z terenu parkingu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i przeszedł ulicami Jarosławia (ul. Bema, ul. Słowackiego, ul. Grunwaldzką, ul. Lubelską, ul. Grodzką) na Rynek. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie Juwenaliów oraz przekazanie kluczy do bram miasta przez burmistrza Marcina Nazarewicza.

Głos zabrała Agnieszka Lisowska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która wyraziła radość, że po pięciu latach przerwy Juwenalia udało się zorganizować. Wraz z wiceprzewodniczącym Fabianem Winiarzem zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

Dalsza część studenckiej zabawy odbyła się na terenie parkingu PANS. Program wydarzenia przewidywał mnóstwo atrakcji, tj.: strefa gastronomiczna, piana party, festiwal kolorów, dmuchańce, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego oraz policyjnego, czy zawody na torze przeszkód. Nie obyło się bez licznych koncertów. Na scenie wystąpiła Stacja B, Aga Walczak, Loius Villain, KSU i Sarius. Dobrą zabawę zapewniał także After Party Dj.

Podczas wydarzenia można było również zarejestrować się jako dawca szpiku.

Następnego dnia juwenaliowe party odbywało się w klubie Decybel Music Pub przy ul. Pruchnickiej.

EK