Hyo Lee zachwycił publiczność

Gromkimi brawami nagrodzony został recital fortepianowy Hyo Lee, który w czwartek, 23 marca odbył się w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

 

Wirtuoz fortepianu – tak można powiedzieć o Hyo Lee, młodym i niezwykle utalentowanym artyście, który w minionym tygodniu zachwycił podczas swego występu licznie zgromadzonych miłośników muzyki.

Recital składał się z trzech części. Uczestnicy tego wydarzenia mogli usłyszeć utwory takich mistrzów jak: Franz Liszt, Ludwig van Beethoven, Piotr Czajkowski, Alberto Ginastera, Maurycy Moszkowski, Felix Mendelssohn-Bartholdy czy Fryderyk Chopin. Koncert poprowadził Bogusław Pawlak.

Hyo Lee urodził się w 2007 r. w Seulu. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i skrzypcach. W 2014 r. przeniósł się do Moskwy, gdzie najpierw jako skrzypek wstąpił do Moskiewskiej Centralnej Szkoły Muzycznej. Następnie od 2016 r. zaczął zawodowo uczyć się gry na fortepianie. W 2018 r. zdobył I nagrodę na fortepian i Grand Prix na skrzypce na Międzynarodowym Konkursie „Diament Muzyczny” w Moskwie. W 2021 r. otrzymał III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy. Artysta cały czas rozwija swój własny świat muzyczny uczestnicząc w różnych kursach mistrzowskich na całym świecie.

 

EK, fot. CKiP