Grubson i Baciary przyciągnęły tłumy

Tysiące osób odwiedziło w miniony weekend (tj. 22-23 czerwca) Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Wszystko za sprawą Dni Radawy oraz atrakcji, jakie na tę okoliczność przygotowano. Publiczność bawił m.in. Grubson oraz Baciary.

 

Uczestników tego wydarzenia powitał Krzysztof Strent, wójt gminy Wiązownica, który zaprosił do wspólnej zabawy.

Pierwszego dnia przed publicznością wystąpił Teatr Jednej Miny, który zaprezentował wspaniałe widowisko artystyczne połączone pokazem ognia. Na scenie w otoczeniu urokliwej rzeki Lubaczówka tradycyjnie wystąpili Karczmarze, którzy wykonują wysoko pojętą muzykę pogranicza oraz Hetmańscy Sarmaci, zespół, który powstał w 2005 r. na bazie solistów z Polskiej Orkiestry Włościańskiej. Zwieńczeniem wydarzenia był widowiskowy obrzęd Nocy Świętojańskiej oraz efektowny pokaz laserów – Visual Sensation. Dobrą zabawę zakończyła dyskoteka trwająca do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień wspólnego świętowania rozpoczął się na sportowo. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć pokazy sztuk walki Ju-Jitsu, a także pokazy sztuki władania mieczem Seimeido w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki Iwarashii Jarosław. Następnie odbyły się koncerty, które zgromadziły prawdziwe tłumy. Na scenie wystąpiły siostry Kowalik, a następnie Grubson oraz zespół łączący muzykę taneczną z góralskim folklorem, na który wszyscy z niecierpliwością oczekiwali – „Baciary”.

Tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie, jak i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, serdecznie podziękował wójt K. Strent. Z kolei Magdalena Rożek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownicy gorąco zachęcała do korzystania z oferty GOWiR przez całe lato.

 

EK