Groźny przestępca zatrzymany na przejściu w Korczowej

Służby kilkudziesięciu krajów świata od blisko dwóch lat poszukiwały 41-letniego Ukraińca, za którym wystosowano czerwoną notę Interpolu. W sobotę, 5 lutego mężczyzna pojawił się na przejściu granicznym w Korczowej. Chciał wjechać do kraju ojczystego, ale zatrzymany przez polską Straż Graniczną został umieszczony w areszcie.

 

– W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 41-letni obywatel Ukrainy, który zgłosił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski widnieje w Interpolu jako poszukiwany czerwoną notą. Ten stopień zastrzeżenia jest informacją dla służb, że mają do czynienia z osobą niebezpieczną – informują służby prasowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany cudzoziemiec jest podejrzany o włamanie i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do sądu i umieszczony w areszcie.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez Interpol. W ubiegłym roku ujęto dwadzieścia takich osób.

erka/BOSG