Grozili mu maczetą

Na jednej z ulic Przeworska doszło do rozboju. Nastolatkowie grożąc napadniętemu 20-latkowi maczetą, zabrali mu telefon komórkowy, który później porzucili w lesie.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego przeworskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 sierpnia, po godz. 2 w nocy, na ul. Pod Rozborzem w Przeworsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 20-letniego mieszkańca gminy Przeworsk podeszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy grożąc pokrzywdzonemu maczetą, zażądali od niego pieniędzy. 20-latek nie miał przy sobie gotówki, zabrali mu więc telefon komórkowy i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze od razu po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka godzin później zatrzymali 15-letniego mieszkańca gminy Tryńcza oraz 19-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Odzyskali telefon komórkowy, który sprawcy porzucili w lesie w Tryńczy oraz zabezpieczyli maczetę, którą posługiwali się podczas rozboju. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Decyzją prokuratora, 19-latek został objęty policyjnym dozorem, poręczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 15-latek odpowiadał będzie przed sądem rodzinnym.

 

DP/KPP Przeworsk