Finał WOŚP już w niedzielę

„Wygramy” – pod tym hasłem odbywać się będzie 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zbliża się wielkimi krokami.

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. W Jarosławiu, Przeworsku i wszystkich miejscowościach na terenie powiatu jarosławskiego, a także w Mirocinie, Tryńczy i Zarzeczu będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy. Pojawią się oni na ulicach miast i wsi pomiędzy godziną 7 a 21. Tym razem ze względu na obostrzenia Sztab 2298 działający zwykle przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku nie będzie funkcjonował, dlatego kwestę na terenie przeworskim przejął sztab z Jarosławia.

Do finału pozostało jeszcze trochę czasu. Jednak Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć już dziś. W wielu sklepach, firmach oraz instytucjach stanęły tekturowe puszki, do których wrzucać można ofiarowane przez siebie datki. Ponadto na fanpage Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy-Jarosław (http://facebook.com/wosp.jaroslaw) prowadzone są licytacje, na których nabyć można ciekawe przedmioty. Dodatkowo Sztab 213 działający przy Jarosławskim Stowarzyszeniu Oświaty i Promocji Zdrowia uruchomił eSkarbonkę, gdzie również dokonywać można wpłat.

Tegoroczna zbiórka wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Jak będzie wyglądał?

W dniu finału nie zabraknie wydarzeń sportowych. Planowany jest bieg ma terenie PWSTE w Jarosławiu oraz morsowanie na ZEK-u w Radymnie. Tradycyjnie wydarzenie zakończy „Światełko do nieba” o godzinie 20.00 na parkingu PWSTE im. Ks. B. Markiewicza Jarosławiu.

Pandemia spowodowała, że wiele wydarzeń nie mogło się odbyć.

– W tym roku nie będziemy mogli spotkać się na wydarzeniach, które były organizowane specjalnie pod finał, tj. aukcja w CKiP czy występy w Ognisku Baletowym. Co roku SKR Obsza i Wietlin przygotowywał dla nas dyskotekę. Teraz wszyscy stosują się do obostrzeń. Na całe szczęście udało nam się zebrać 150 wolontariuszy, więc w niedzielę będziemy prowadzić zbiórki – informuje Sztab 213.

 

EK