Finał akcji na rzecz schroniska

Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, która odbywała się na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu i sklepu E.Leclerc przy ul. Sportowej w Przemyślu oraz sieci sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu.

 

Organizatorem inicjatywy od kilku lat jest Magdalena Bojarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu we współpracy z zagranicznymi studentami przebywającymi w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

– W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o wsparcie schroniska i przekazywanie dla zwierzaków: karmy mokrej i suchej, zabawek i smyczy, szelek, obroży, czy żwirku dla kotów – mówią organizatorzy tej inicjatywy. – Jednocześnie zachęcamy gorąco do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominamy, że można zostać „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie – wyjaśniają.

Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się ponad 200 psiaków i tyle samo kotów. Jak podkreślają organizatorzy, rezultat akcji okazał się tak imponujący, że zachęca do podejmowania dalszych działań na rzecz potrzebujących. Ofiarodawcy udowodnili, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt.

– Podobnie, jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom – mówią.

Organizatorzy wyrażają także wdzięczność za zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować przedsięwzięcie.

– Dziękujemy za wsparcie sieci sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu oraz dyrekcji i pracownikom sklepu E.Leclerc przy ul. Sportowej w Przemyślu – mówi M. Bojarska.

Akcja została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Opr. EK, fot. org.