Festyn rodzinny

W niedzielę, 5 września, w Łowcach odbył się festyn, podczas którego miało miejsce kilka ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń.

 

Wszystko rozpoczęło się Mszą św. Następnie na placu przy świetlicy wiejskiej, po przywitaniu zebranych przez wójta gminy Chłopice Andrzeja Homę oraz sołtysa Wojciecha Gilarskiego, został poświęcony samochód strażacki dla OSP Łowce. W kolejnym punkcie programu znalazło się oficjalne oddanie do użytku nowe szatni dla KS „Łęg” Łowce. Momentem, który przyniósł nieco wzruszeń było wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Za przeżycie wspólnie 50 lat przyznano je czterem parom: Marii i Władysławowi Pomykała, Danucie i Julianowi Pobuta, Adeli i Władysławowi Jasiewiczom oraz Krystynie i Kazimierzowi Gilarskim (niestety, pan Kazimierz nie doczekał uroczystości wręczenia, medale odebrała sama wdowa). Jubilaci oprócz medali, listów gratulacyjnych i kwiatów wręczonych przez posłów otrzymali również prezenty od Wójta Gminy Chłopice oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Chłopicach, Mirosława Buczko.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. poseł na Sejm Tadeusz Chrzan, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, poseł na Sejm Pan Piotr Uruski, dyrektor Biura Senatora Mieczysława Golby Marcin Malinowski oraz przedstawiciele straży: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu Stanisław Górski oraz komendant powiatowy PSP w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal.

Podczas festynu, na którym nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych, można było też skosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez panie z miejscowego KGW. Wydarzenie było też okazją do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Kolejny festyn w Łowcach już 26 września.

 

DP/UG Chłopice