Ferie z muzeum

PRZEWORSK: Drugi tydzień zimowych ferii upłynął pod znakiem zorganizowanych przez przeworskie muzeum ciekawych zajęć tematycznych dla dzieci.

 

Zajęcia odbywały się w plenerze i trwały ok. dwóch godzin dziennie. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Już same tematy zajęć były interesujące: „Quest, czyli przechadzka z księciem”, „Zima w ogrodzie przeworskim”, „Miasto obwarowane” oraz „Quiz przy ognisku”. Dzieci pod opieką pracowników muzeum poznawały historię i przyrodę, a wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami zezwalającymi instytucjom kultury na udostępnianie swoich zasobów w czasie ferii. W pałacowym parku uczestnicy zajęć nie musieli zakrywać ust i nosa. Wychodząc poza jego obszar, np. podczas odkrywania tajemnic miasta, maseczki były już obowiązkowe.

Warto dodać, że temat pierwszego dnia zajęć, czyli quest pt. „Przechadzka z księciem” można wykonać samodzielnie w dowolnym czasie. Ten oraz inne questy dotyczące terenu Pogórza Dynowskiego oraz powiatu przeworskiego dostępne są w Muzeum w Przeworsku oraz do pobrania ze strony http://questing.pl/map_point/przechadzka-z-ksieciem/. Questy przygotowane zostały w partnerstwie z Fundacją Tradycyjna Zagroda i Fundacją Questingu Questing – wyprawa po skarb.

 

DP/fot. Muzeum w Przeworsku