Eurobud zagra w pólfinale

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PUCHAR POLSKI: Piłkarki ręczne Eurobudu wygrały z MKS FunFloor Lublin w ćwierćfinałowym meczu krajowego pucharu 27:26. Zdecydowała dobra pierwsza połowa. Końcowy zryw i 10 goli Magdy Więckowskiej gospodyń nie wystarczyły, by odmienić losy spotkania. Jarosławianki awansowały tym samym do półfinału.

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 26:27 (10:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Więckowska 10, Noga 6, Roszak 2, Płomińska 2, Portasińska 2, Byzdra 1, Pietras 1, Tatar 1, D. Więckowska 1, Masna, Rebicova, Zagrajek. Kary: 6 min.

JKS:Kordowiecka – Nestsiaruk 5, Zimny 4, Dorsz 3, Mokrzka 3, Bancilon 3, Kozimur 2, Gadzina 2, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Smolinh 1. Kary: 4 min.

Sedziowali: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce)

Pod nieobecność przeziębionej Kingi Achruk wynik otworzyła jej młodsza siostra, Edyta Byzdra. Rozgrywająca celnym rzutem z dystansu zdjęła pajęczynę z bramki pilnowanej przez Weronikę Kordowiecką. Szybko wyrównała Aleksandra Zimny. W połowie trzeciej minuty Aleksandra Dorsz dała zawodniczkom z Jarosławia prowadzenie. Minutę później piłkę w siatce umieściła Katarzyna Kozimur i jej zespół prowadził już 3:1. Po kwadransie gry lublinianki miały na swoim koncie pięć goli. Tymczasem dorobek bramkowy Eurobudu był dwukrotnie wyższy. W drugiej części wciąż utrzymywało się sześciobramkowe prowadzenie naszego zespołu. W ostatni kwadrans lublinianki weszły, przegrywając 16:21. W 55. minucie po raz siódmy w tym meczu piłkę w siatce umieściła Magda Więckowska. Przewaga jarosławianek stopniała wówczas do zaledwie dwóch trafień. Eurobud wytrzymał jednak nerwową końcówkę i awansował dalej.