Eurobud rozbity w Piotrkowie, ale zwycięski w pucharze EHF

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Piłkarki ręczne Eurobudu doznały sromotnej porażki w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodynie rozbiły podopieczne Reidara Moistada dziesięcioma golami. W pucharze EHF Cup Eurobud poradził sobie lepiej. Odrobił straty z pierwszego meczu z młodym, holenderskim zespołem i dzięki zwycięstwu w Venlo awansował do III rundy.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław 33:23 (15:10)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 4, Radushko, Senderkiewicz 1, Polaskova 1, Królikowska 6, Grobelna 3, Jasińska, Jurenczyk 8, Sebecka 1, Szczepanek 2, Świercek, Trbovic 4, Waga 2, Schneider 1.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Dorsz, Trawczyńska 2, Matuszczyk, Volovnyk 1, Gliwińska 6, Nestsiaruk 4, Mokrzka 2, Zimny 6, Smolinh 1, Strózik 1, Kozimur.

Sędziowały Bartkowiak i Łakomy (Poznań). Kary: 8 i 6 min

Pozostałe mecze: Start – Galiczanka 27:34 (14:18); FunFloor – Ruch 27:22 (14:13); Urbis – KPR 23:30 (14:18)

W Piotrkowie Trybunalskim tylko początek był obiecujący. W 7 minucie Eurobud wygrywał 5:1 i na tym pozytywy się skończyły. Później zdecydowanie dominowała już Piotrcovia. Po golu Grobelnej gospodynie wyszły na prowadzenie. Seria pięciu bramek z rzędu pod koniec pierwszej połowy pozwoliła im odskoczyć na 15:10 i dała wyraźny sygnał, że w tym spotkaniu żartów nie będzie. Trener Reidar Moistad próbował reagować na boiskowe zdarzenia biorąc przerwy na żądanie, ale jego zespół nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki. Nie było pomysłu i nie było mocy. Fatalny był tez początek drugiej połowy. Osiem straconych przy czterech rzuconych bramkach, praktycznie przesądziły o losach meczu.

Cabooter HandbaL Venlo – Eurobud JKS Jarosław 30:36 (11:16)

Cabooter: Buckers, Tacken, Rovers – Steenbakkers 4, Konings, Vaessens, Zijlmans 1, Smolenaers 2, Flipsen, Geurts 1, Heebing, van Katwijk, de Swart 5, Kruijswijk 7, Grummel 9, Beljon.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Dorsz 3, Trawczyńska 7, Matuszczyk 6, Volovnyk 5, Gliwińska 3, Nestsiaruk 3, Mokrzka, Zimny 2, Smolinh 6, Strózik, Kozimur 1.

Sędziowali Charitsos i Naskos (Grecja). Kary: 4 i 10 min

Pierwszy mecz:   Eurobud – Cabooter HandbaL Venlo 27:29

Awans Eurobud JKS Jarosław

Lepiej niż na krajowych boiskach Eurobud poradził sobie za granicą. Do Holandii na spotkanie z Cabooter HandbaL Venlo pojechał odrabiać straty dwóch goli z pierwszego meczu. Młody zespół gospodyń nie należy do specjalnie silnych ekip. To że wygrał przed tygodniem w Jarosławiu już było wielkim zaskoczeniem, więc wbrew pozorom jego akcje wcale nie były dużo większe. Rewanżowe spotkanie było tego potwierdzeniem. Wystarczyło, że drużyna Eurobudu zagrała trochę lepiej w defensywie i poprawiła skuteczność. Wyróżniająca się postacią była niewątpliwie bramkarka Weronika Kordowiecka, to dzięki jej interwencjom zespół Eurobudu zdołał uciec gospodyniom na pięć goli jeszcze przed przerwą W końcówce miejscowe zaliczyły kilka strat, co przy skutecznej grze podopiecznych norweskiego szkoleniowca pozwoliło znów odskoczyć i spokojnie dowieźć zwycięstwo, które dało awans do kolejnej rundy EHF Cup.