Epidemia nie ustępuje

Koronawirus nie odpuszcza. Mimo że sytuacja epidemiologiczna przez ostatnie dni utrzymuje się na dość ustabilizowanym poziomie inspektorzy na brak pracy narzekać nie mogą.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przeworsku prowadzi codzienne kontrole związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. Inspektorzy odbywają ok. 15-20 kontroli dziennie. Są to zarówno kontrole z urzędu jak i sprawy zgłaszane przez obywateli.

– Najczęściej ujawniane nieprawidłowości to: brak procedur przeciwepidemicznych lub ich niestosowanie, brak zasłaniania ust i nosa, brak środków dezynfekcyjnych lub ich właściwego oznakowania – mówi Ryszard Trelka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przeworsku.

Podobnie jest w powiecie jarosławskim.

 

Sytuacja epidemiologiczna

W poniedziałek, 21 września Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 58 nowych zakażeniach na Podkarpaciu, w tym o 2 osobach (kobiecie i mężczyźnie) z powiatu przeworskiego. Od początku epidemii w powiecie jarosławskim zachorowało 759 osób, wyzdrowiało 702, zmarło 22. W powiecie przeworskim zachorowało 240 osób, wyzdrowiało 191, zmarła 1 osoba.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 18 osób, 4 666 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 417 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 184 osoby.

 

 

EK, fot. KPP Jarosław