Emocje i zwycięstwo SPR JKS San

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Takich emocji w jarosławskiej hali MOSiR nie było już dawno. Szczypiornistki SPR JKS San powalczyły z drużyną APR-u Radom i chociaż do przerwy traciły dwa gole, to ostatecznie zgarnęły komplet punktów.

SPR JKS San Jarosław – APR Radom 31:30 (12:14)

JKS San: Kubisztal, Mitura, Kulpa – Borowska 3, Wicińska 4, Bartoszek, Zięba 1, Stachowicz, Świerk, Rychlicka, Wojtaszek, Pazdro 4, Motowidło 4, Szymborska 12, Dębowska, Dębiak 3.

Kary: 14 i 8 min.

Szkoda, że meczu nie mogli oglądać kibice w hali, bo napięcie było wyjątkowe. W zespole z Radomia zagrała Aleksandra Janczyk, która z SPR JKS wywalczyła awans do ekstraklasy. Jarosławianki pokazały, że mają możliwości i stać je na dobre wyniki. W pierwszej połowie lekką przewagę posiadały przyjezdne i to one zeszły na przerwę z dwoma bramkami na plusie. Walka toczyła się przez cały pojedynek, ale o wyniku zdecydowały ostatnie fragmenty. Najpierw za sprawą Aleksandry Szymborskiej, która w tym meczu trafiła aż 12 razy, nasze dziewczyny wyszły na prowadzenie. Za moment karnego obroniła Dagmara Kulpa, a następnie kolejnego gola zdobyła Szymborska. Wydawało się, że czarno-niebieskie będą miały spokój, jednak radomiankom udało się doprowadzić do wyrównania po 30. Sukces jarosławiankom zapewniła Iga Wicińska, która popisała się celnym rzutem na 3 sekundy przed końcową syreną.

POZOSTAŁE MECZE: Płock – Uniwersytet 31:22 (14:10); UMCS – Karczew zakończył się po zamknięciu strony; AZS AWF – Korona przeł.; Varsovia – Wesoła przeł.

1. AZS AWF Warszawa 11            30            310-249
  2. Korona Kielce 10            27            324-212
  3. Varsovia Warszawa9 21            317-208
  4. Wesoła Warszawa 10            18            279-276
  5. AZS UMCS Lublin 10            18            280-247
  6. MKS Karczew 10            15            233-230
  7. APR Radom 11 12            294-325
  8. SPR JKS San Jarosław 11            8            250-228