Dzieci i młodzież aktywnie

W piątek, 20 października, odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-fotograficznego pt. „Dzieci i młodzież aktywnie dziedzictwo i kultura”, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie miłośników Jarosławia z prezesem Marcinem Zaborniakiem na czele.

 

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Jarosławskiego. Rozstrzygnięcie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia. Laureatami konkursu zostali (w porządku alfabetycznym): Bartosz Buk (ZSI w Jarosławiu), Oliwia Kuca (SP w Manasterzu), Aleksandra Łozińska (ZSI w Jarosławiu), Justyna Marek (ZSI w Jarosławiu), Niezabitowski Mikołaj (SP 11 w Jarosławiu), Nicpoń Nikola (ZSI w Jarosławiu), Igor Osiczko (SP 1 w Jarosławiu), Piotr Skitał (ZSI w Jarosławiu), Zuzanna Wodzińska (SP 19 w Rzeszowie) oraz Edyta Wojdyło (ZSI w Jarosławiu).

W ramach konkursu, odbył się także II Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci im. W. Scaevoli Wieczorkiewicza. Najlepszy okazał się w nim Sebastian Kłak, II miejsce zajął Michał Piliszko, a III – Milan Płocica. Dyplomami za udział w turnieju zostali też nagrodzeni: Antoni Pacek, Michał Sycz, Franciszek Pacek, Jakub Mucha oraz Jan Wołoszyn.

 

DP/fot. org.