Dyrektor wśród najlepszych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu znalazł się w gronie ośmiu dyrektorów w Polsce nominowanych do tytułu Super Dyrektora w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor.

 

Konkurs organizowany jest przez wydawnictwo Wolters Kluwer i ma na celu zauważenie i docenienie dyrektorów placówek, którzy w swojej pracy łączą misję wychowawczą ze skutecznym zarządzaniem.

Wśród tegorocznych nominowanych znalazł się Zenon Skrzypek – nauczyciel muzyki i długoletni dyrektor SP nr 7 w Jarosławiu. Komisja konkursowa doceniła m.in. jego skuteczność w pozyskiwaniu dodatkowych środków na rozwój i modernizację placówki oraz współpracę ze środowiskiem lokalnym. Dzięki współpracy z Burmistrzem w ubiegłym roku odnowiono elewację szkoły, a miesiąc temu zakończono prace przy nowym ogrodzeniu. Dyrektor „siódemki” co roku zgłasza związane ze szkołą projekty do Budżetu Obywatelskiego, co przy aktywnej postawie społeczności dzielnicy, przyniosło skutek w postaci m.in. nowoczesnej pracowni komputerowej i ścieżki edukacyjno-zdrowotnej przy szkole. W najbliższym czasie powstanie także pracownia językowo-komputerowa. Sukcesem zakończyło się ubiegłoroczne zgłoszenie do konkursu #OSEWYZWANIE, dzięki czemu szkoła otrzymała przenośną pracownię komputerową.

Skrzypek jest również propagatorem nauczania robotyki w szkole. Dzięki zorganizowanym zajęciom i ciągłemu unowocześnianiu pracowni, uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w tej dziedzinie. Jak dowiadujemy się ze strony szkoły, Dyrektor, mimo ogromu obowiązków, zawsze przygotowuje oprawę muzyczną do szkolnych uroczystości. Aktywnie włącza się też w organizację akcji charytatywnych.

Kapituła konkursu uznała, że działania te zasługują na zauważenie i tym samym Zenon Skrzypek znalazł się w gronie ośmiu nominowanych do tytułu Super Dyrektora 2020. I choć ostatecznie nie zdobył nagrody, to i tak obecność w tym wąskim gronie można uznać za spory sukces.

 

DP