Dwa zwycięstwa Oxynetu

TENIS STOŁOWY MĘŻCZYZN – LOTTO SUPERLIGA: Jarosławianie byli faworytem i wygrali dość pewnie z akademikami z Rzeszowa. Pierwszy mecz nowego sezonu we własnej hali wypadł więc dla Oxynetu okazale. Dopisała też publiczność. Nasza drużyna doskonale spisała się tez na wyjeździe w Grudziądzu.

Oxynet Jarosław – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Wyniki gier: Abbasi – Kolasa 3:2 (8:11, 11:9, 4:11, 11:6, 11:2), Sawczak – Kulczycki – Sawczak 3:0 (11:7, 11:8, 11:6), Zhmudenko – Dziuba 3:1 (10:12, 5:11, 12:10, 11:7)

W pierwszym starciu Amireza Abbasi musiał się trochę napocić, by pokonać nieźle dysponowanego Szymona Kolasę. Rzeszowianin lepiej wszedł w mecz i o wygranej zawodnika gospodarzy musiał decydować dopiero czwarty set. W drugim pojedynku już takich emocji nie było. Alan Kulczycki dość łatwo i szybko rozprawił się z Miłoszem Sawczakiem. W trzeciej grze w setach znowu było długo na remisie, bo Patryk Dziuba nie chciał oddać pola Jaroslawowi Zhudenko. Gracz Oxynetu ostatecznie przejął jednak kontrolę i zakończył całe spotkanie.

Olimpia-Unia Grudziądz – Oxynet Jarosław 1:3

Wyniki gier: Park Jeongwoo – Alan Kulczycki 3:1 (11:2, 7:11, 11:8, 11:7) Jan Zandecki – Woo Hyeonggyu 1:3 (8:11, 8:11, 11:7, 15:17) Ibrahim Gunduz – Yaroslav Zhmudenko 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 4:11) Park Jeongwoo – Amirreza Abbasi 0:2 (12:14, 12:14)

W sobotę Oxynet udał się do Grudziądza na mecz z Olimpią-Unią, podbudowaną piątkowym, pierwszym w sezonie zwycięstwem w Lotto Superlidze. Nasza drużyna pokazała jednak klasę i odniosła 3 z rzędu wygraną. Zwycięstwo jarosławianom zapewnił wprowadzony z rezerwy Amirreza Abbasi. To był taktyczny majstersztyk prezesa – menedżera jarosławskiego klubu Kamila Dziukiewicza.